регулювання продуктивності різного устаткування та про її економічний ефект, про ненаголошених перемиканнях, про зниження експлуатаційних витрат... Краще або гірше це вміє робити будь ПЧ, але як відомо «не всі йогурти однаково корисні».
Як відомо, частотні перетворювачі Delta Electronics конструктивно поєднують в собі власне привід, графічну панель і повноцінний логічний контролер (детальніше про це можна прочитати тут).
Правильно використовуючи все це, можна досягти вражаючих результатів і поглянути по новому, на здавалося б добре вивчені питання. Отже, де ще можна заощадити в питаннях опалення і водснабжения???
Класичне рішення – зниження тиску в магістралях, при зменшенні фактичної витрати води – як правило, в нічний час. Взагалі кажучи, з допомогою регулювання за часовим графіком режимів опалення, кондиціонування, водопостачання чи водовідведення об'єктів, синхронізованому з графіком їх роботи, можна швидко заощадити десятки відсотків теплової та/або електричної енергії, а отже і грошей.
Для цього можна зменшувати подачу теплоносія вночі, у вихідні або святкові дні і відновлювати в робочі.
Що для цього потрібно: оператор, який, якщо згадає, то буде вручну (на око) регулювати тиск (як це досі багато де відбувається), реконструкція котельні з установкою зовнішній контролера.
Варіант раціонального вирішення завдання. Якщо Ви використовували в котельні перетворювач частоти Delta Electronics серії CP2000, то Вам пощастило, Вам не доведеться нічого купувати і реконструювати - у Вас вже все є.
Все геніально просто. Налаштовуємо його як зазвичай для роботи в мережі з постійним тиском: параметри двигуна, ПІД, зворотний зв'язок по датчику тиску 4-20 mA , масштабується шкали, переходимо до користувальницьким одиниць тиску, задіємо ПЛК.
На штатному пульті ПЧ додаємо сторінки, з допомогою яких оператор буде редагувати розклад (добове, тижневе або якесь інше): тимчасові інтервали і відповідні їм уставки тиску. ПЧ має вбудовані годинник реального часу.
Проста програма у вбудованому контролер перевіряє тимчасові інтервали і в разі необхідності змінює уставку ПІД регулятора.
Готово !
Справжня програма розроблена і перевірена в лабораторії RTS-Ukraine і є демонстраційною. Її можна завантажити за посиланням у кінці статті.
У складних насосних або котелень можливо Вам буде потрібно резервування ПЧ, блокування, зв'язок з іншими системами. Точно так само, як внутрішнього ПЛК доступні внутрішні параметри ПЧ, які він змінює на льоту, він може працювати і з зовнішніми дискретними вхідними і вихідними сигналами, кількість яких можна збільшувати за допомогою додаткових плат. Вбудований ПЛК аж ніяк не дитячий, його швидкість і потужність наближається до Simatic S7-1200. Тому всі перераховані вище завдання йому по плечу.
Але і це ще не все. Вбудований ПЛК може виступати майстром популярної мережі Modbus, обмінюючись інформацією з віддаленими температурними регуляторами Delta Electronics, або теоретично будь-якими іншими Modbus пристроями, будь то Schneider, Advantech, або навіть ОВЕН і Мікрол, виступаючи основним елементом распредленной системи АСУ ТП з власним HMI.
Будь-яке завдання АСУ ТП можна вирішувати по-різному, при цьому бюджети можуть відрізнятися в рази. Схоже CP2000 змушує засумніватися в цій аксіомі.При грамотному використанні його вбудованих можливостей бюджетів можуть відрізнятися на порядки.
Детальніше
Серія перетворювачів частоти CP2000 від Delta Electronics–серія приємних сюрпризів (стаття в журналі "Електрик" №6,2012)
Скачати програму для програмування ПЛК WPLSoft c сайту Delta Electronics
Завантажити програму для програмування панелі TPEditor c сайту Delta Electronics
Скачати демонстраційний приклад